Сьогодні обласна дитяча клінічна інфекційна лікарня сучасний лікувально-профілактичний заклад, де хворі дитячого та дорослого віку з інфекційними захворюваннями отримують медичну допомогу у повному обсязі. Для цього лікарня має все необхідне оснащення. Сьогодні в лікарні функціонує 14 відділень: приймальне відділення, спеціалізоване амбулаторно-консультативне відділення, 11 лікувально-діагностичних - 5 для дітей, 6 для дорослих; 2 відділення інтенсивної терапії - 1 дитяче та 1 доросле, клініко-діагностична лабораторія, рентгенкабінет, кабінети функціональної діагностики, інформаційно-аналітичний відділ, підрозділи обслуговування.
Щорічно на стаціонарному лікуванні перебуває до 10 тис. хворих. Всього за період існування лікарні на стаціонарному лікуванні перебувало більше 600 тис. хворих.
За роки існування лікарні значно розширились можливості по лабораторному та інструментальному методах обстеження хворих. Якщо на день заснування лікарні виконувалось лише кілька десятків методик лабораторних досліджень, то сьогодні їх більше 150, загальна кількість аналізів сягає 400 тисяч на рік, або 56,8 аналізів на 1 стаціонарного хворого.
В лікарні проводяться клінічні, гематологічні, біохімічні, цитологічні, серологічні, бактеріологічні, імунологічні дослідження, а також УЗД, рентгенологічні та інші обстеження.
Лікарня являється клінічною базою кафедри ННІ ХНМУ "Інфекційних і дитячих інфекційних хвороб, паразитології, фтизіатрії та пульмонології" (зав. кафедрою д.м.н., професор Бодня К.І.), кафедри "Інфекційних хвороб, дитячих інфекційних хвороб та фтизіатрії" (зав.кафедрою д.мед.н, професор Юрко К.В.), а також базою стажування учнів медичних училищ м. Харкова, лікарів-інтернів і середніх медичних працівників області по циклу інфекційних хвороб. Основними напрямками наукової діяльності кафедр є розробка нових методів діагностики і лікування інфекційних хвороб (імунотерапія, ентеросорбція, антибактеріальна, противірусна терапія, магнітолазерна терапія та інші; вивчення різних сторін патогенезу окремих інфекцій, в тому числі і стану імунної системи). Щорічно в практику впроваджуються до 20 методик діагностики і лікування, впроваджуються сучасні комп'ютерні технології. Співробітники кафедр разом з практичними лікарями проводять значну навчальну, науково-дослідну роботу, надають організаційно-методичну, консультативну допомогу інфекційній службі області. Медична допомога надається населенню Харкова, Харківської області та інших областей України.
Заклад співпрацює з НСЗУ за програмою медичних гарантій.